Zawodnicy Kaisho z trenerem Markiem Ołowskim.

Anna Skibicka w akcji (czerwony pas).

Bartosz Głowacki w akcji (pas niebieski)
oraz (poniżej) na podium.

W rozegranym po raz siódmy w Bydgoszczy Międzynarodowym Turnieju Karate "Central Europe Open", wystartowało około 350 zawodników z blisko 30 klubów i 7 państw. Udział wzięły ekipy Rosji, Białorusi, Litwy, Ukrainy, Serbii i Słowacji. Wystartowali również zawodnicy białostockiego Kaisho, którzy zdobyli 18 medali: 5 złotych, 4 srebrne, 9 brązowych. Dało to zawodnikom Sensei Marka Ołowskiego trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej po zespołach z Białorusi i Litwy.

Pierwszego dnia rywalizacji złote medale wywalczyli: Bartosz Głowacki (kumite indywidualne kadetów -70 kg), Daria Konopko (kumite indywidualne kadetek -54 kg) oraz Cecylia Granatowska (kumite indywidualne kadetek +54 kg). W niedzielę dorobek złotych medali powiększyli chłopcy 12-13 lat konkurencjach kumite: Szymon Ołowski (+55 kg) i Mariusz Korowaj (-55 kg).
- Tegoroczny wynik na tym prestiżowym turnieju jest ogromnym sukcesem. Od kilku lat nasi karatecy podnoszą swoje umiejętności i wchodzą do polskiej i międzynarodowej czołówki mówi Marek Ołowski, opiekun karateków. - Plusem jest, że medale zdobywają zarówno chłopcy, jak i dziewczęta we wszystkich kategoriach wiekowych.
Srebrne medale dla KAISHO zdobyli: aktualny brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów - Ariel Supruniuk w kumite seniorów (-75 kg), Anna Ostrowiecka w kumite juniorek (-59 kg) oraz Anna Skibicka w kumite kadetek (+54 kg). Czwarty srebrny medal wywalczyła drużyna kadetek i juniorek w składzie: Anna Ostrowiecka, Karolina Orzel oraz Oktawia Lebieżyńska.
Brązowe medale w konkurencjach indywidualnych wywalczyli następujący uczniowie Sensei Marka Ołowskiego: Maciej Skwarko w kumite seniorów (-75 kg), Maciej Lejdward w kumite juniorów (-61 kg), Rafał Grzegorczuk w kumite kadetów (-52 kg), Oktawia Lebieżyńska w kumite juniorek (-59 kg), Karolina Orzel w kumite (+59 kg) oraz Rafał Racewicz w kumite chłopców 12-13 lat (-45kg).
Również w rywalizacji drużynowej zawodnicy Kaisho zdobyli brązowe medale: drużyna kumite chłopców 12-13 lat (Szymon Ołowski, Mariusz Korowaj, Rafał Racewicz, Michał Chojnowski), drużyna kumite kadetów i juniorów (Bartosz Głowacki, Maciej Lejdward, Rafał Grzegorczuk) oraz drużyna kumite kadetek i juniorek (Daria Konopko, Cecylia Granatowska, Anna Skibicka).
- Start w tych zawodach był ostatnim sprawdzianem dla naszych zawodników w tym roku szkolnym - mówi Ołowski. - Jestem bardzo zadowolony z tego sezonu - karatecy zdobyli 80 medali na zawodach krajowych i międzynarodowych (12 złotych, 18 srebrnych oraz 50 brązowych). Przed nami okres roztrenowania, a w sierpniu zaczynamy przygotowanie do następnego sezonu. Mam nadzieję, że równie udanego - podsumowuje trener karateków.